Ošetrenie, kúpa a oprava jazdeckých pomôcok

oddelovac textu

Naša sedlárska dielňa ponúka renovácie a revitalizácie sediel pomocou čisto ručného ošetrenia. Či už predávate staršie sedlo a chcete zvýšiť jeho predajnú cenu, alebo naopak máte staršie jazdecké sedlo a chcete obnoviť jeho krásu, aby bolo znova ako nové, táto možnosť je tu pre Vás. Ošetrenie zahŕňa:

  1. Hĺbkové čistenie do najmenších detailov od prachu, maziva, potu...

  2. Intenzívne premastenie olejom. Obyčajne koža stmavne a získa jednotný odtieň bez fľakov.

  3. Povrchové ošetrenie kože vysoko špecializovaným bezfarebným finishovým náterom na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

  4. Výsledné preleštenie kvalitným voskom pre dokonalý povrch.

Takto ošetrené sedlo získa nový dych a zvýši sa jeho životnosť, rovnako ako jeho hodnota a cena. Aj sedlo na dojazdenie môže byť znova krásne a svieže ako z obchodu.

Cena závisí od stavu v akom sa sedlo nachádza. Pohybuje sa od 50€ do 70€ pri bežnom ošetrení.

oddelovac textu

Na priložených fotografiách sú výsledky našej práce. Na týchto sedlách neboli použité žiadne farbivá ani náročné povrchové úpravy.

Profesionálne drezúrne sedlo
Profesionálne drezúrne sedlo
Starý univerzálny model
Starý univerzálny model
Silne opotrebované pony sedlo
Silne opotrebované pony sedlo
Krásne vynovený univerzálny Stubben
Krásne vynovený univerzálny Stubben

Popri ošetrení sedla je tiež možné dohodnúť sa na rôznych farebných modifikáciách Vášho sedla.

Na obrázkoch sú sedlá, ktoré boli upravované v našej dielni.

Stubben Romanus vo farbe bycej krvi Felsbach Husar v zelenej verzii

V našich priestoroch je tiež možné si zakúpiť rôzne sedlá z našej aktuálnej ponuky. Jedná sa o jazdené kúsky, ktoré sme dostali do výborného stavu v našej dielni a sú pripravené slúžiť novým majiteľom. Sedlá sú vyčistené do najhlbších švov a záhybov, koža je mäkká a pružná. V prípade záujmu je možné sedlo, ktoré si vyberiete poslať na dobierku, prípadne je možný aj osobný odber u nás v areáli.

Ponúkame aj drobné úpravy a opravy sediel, uzdičiek a inej koženej výstroje. Po dohode je možné vyrobiť na zákazku rôzne zdobené doplnky ako napríklad čelenky. Rovnako je k dispozícii možnosť originálne dozdobiť Vaše vlastné vybavenie podľa Vášho vkusu a návrhu, ako nitmi a kovaniami, tak aj rytím do kože, či netradičnými farebnými kombináciami jednotlivých častí výstroje.

V budúcnosti bude naša ponuka rozšírená aj o komplexnejšie úpravy a opravy, ako napríklad výmena celých častí sediel, šitie strojom, šitie zložitejších dielov výstroje.